Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním.

Sportovní slavnosti v Höchstädt

O posledním červnovém víkendu 2014 se v rámci projektu KULTURJAM sešli tanečníci z Německa a Česka během sportovní slavnosti v německém městě Höchstädt (v Krušných horách). Místní sportovní spolek pořádal velkou sportovní slavnost, s mnoha rozmanitými produkcemi. Na jednu z nich pořadatelé pozvali českou taneční breakdance skupinu z Plzně. Tanečníci skupiny „Shit Happens Crew“ se potkali o sobotním poledni ve městě Höchstädt, kde byli přivítáni členy tanečního souboru (TG)Höchstädt. Během krátké jazykové animace, která pomohla tanečníkům snadněji se vzájemně poznat, bez zaváhání udělaly obě strany první krůčky a seznámily se s  jazykem sousedů. Pomohlo jim to snadněji navázat i další vzájemnou komunikaci německy a anglicky.

Po obědě se pokračovalo na místě konající se slavnosti, kde se záhy uskutečnilo první vystoupení breakdancové skupiny. Jejich představení bylo přijato s nadšením a stejně tak i jejich akrobatické dovednosti byly  dechberoucí. Pozornosti se také dostalo krátké breakdancové dílně, do které se zapojili jedinci, kteří se nebáli nových kousků. Dílna byla vedena česko-německo-anglicky a záhy se účastníci naučili první taneční prvky. Po večeři, kdy česká skupina byla pozvána k bohaté tabuli v místním hostinci, pokračoval program večerním bálem sportovců.

Během bálu se uskutečnily dvě další vystoupení, která doplnily irské tance a taneční show na motiv muzikálu „Mamma Mia!“. Program byl přijat s nadšením. Poslední vystoupení večera patřilo české break-dancové skupině, která byla perfektní. Došlo i na přídavek, do kterého se přidal i jeden žák, co se zúčastnil odpolední dílny.

Neděle začala pro českou skupinu velkolepou snídaní, kdy se ukázalo pohostinství pořadatelů z místního spolku TG Höchstädt. I přes deštivé počasí pokračovala slavnost naplno. Místní tanečníci dvakrát vystoupili a česká skupina nabídla divákům veřejnou zkoušku a pohled na jejich trénink. Čas vyplnili také rozhovory a výměnou „know-how“ mezi tanečníky a kolemjdoucími. Rozloučení v neděli odpoledne bylo těžké, ale protože se rýsuje další společné setkání v Plzni, domovském městě české skupiny, se to nakonec podařilo bez velkých slz.

A zde najdete fotky: Facebook

Insa von Uslar

Členka podpůrného týmu projektu „KULTURJAM“


Projekt spolufinancuje Evropská unie v rámci Operačních programů přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko. Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do Vaší budoucnosti.

Tandem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Cíl 3 Evropská Unie   Oberfranken Stiftung Bezirks Jugendring Oberfranken