Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním.

Proběhlo setkání kapel v Chebu!

Setkání mladých kapel z Čech a Německa nastartuje společné hraní na hudebních pódiích.

První prázdninový víkend bylo v Chebu živo. Kromě již tradičního festivalu mládežnických dechových orchestrů FIJO, se v divadelním klubu sešli mladí hudebníci ze čtyř nadějných rock – popových kapel. Kapela Desission a Silverslide přijela z Hofu a kapely Y? a Soundcheck z Plzně.

Neformální prostředí klubu navodilo přátelskou atmosféru a konverzace se spontánně rozběhla ihned po rozdání slovníčků Do kapsy, které se staly hitem odpoledne a doprovázely své majitele i po skončení oficiálního programu.

Nebylo tedy nijak těžké zahájit odpoledne jazykovou animací a hravou formou si zapamatovat základní fráze a jména účastníků. Poté byl všem představen projekt KULTURJAM a byly prodiskutovány možnosti podpory pro společné hraní a setkání.

Kapely se následně samy představily a pomocí mp3 a videoklipu se pokusily ostatním přiblížit svůj styl a hudební žánr. Koordinátorky projektu pak zároveň představily krátce i kapely, které o projekt mají zájem, ale nemohly se tohoto víkendu zúčastnit.

Posledním bodem programu byly možnosti společného vystoupení. Bylo představeno několik projektů a mini-festivalů, které by rády obohatily svůj program o přeshraniční rozměr a tudíž o německou či českou kapelu. Rovněž od účastníků padlo několik návrhů na společný koncert.

Sobotní program byl neoficiálně zakončen společnou večeří a večerním programem FIJO festivalu. Všichni účastníci přespávali v Chebu do neděle a ráno společně posnídali.

Všechny kapely se shodly na tom, že by společné setkání s následným vystoupením na české či německé straně hranice uvítaly a chtějí se do dalšího projektu intenzivně zapojit.

Fotky z akce naleznete na facebooku.


Projekt spolufinancuje Evropská unie v rámci Operačních programů přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko. Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do Vaší budoucnosti.

Tandem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Cíl 3 Evropská Unie   Oberfranken Stiftung Bezirks Jugendring Oberfranken