Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním.

Noc měsíčního srpku v Selbu

V pátek 22. srpna 2014 se v malém hornofranckém městečku Selb uskutečnil přeshraniční hudební festival "Mondsichelnacht" (Noc měsíčního srpku). Celý festival se konal letos poprvé a to za spoluúčasti projektu KULTURJAM. 

V parku Goldberg si tak diváci mohli užít bohatý program. Vystoupily zde totiž dvě německé kapely z regionu a jedna zahraniční - z Česka. Festival byl organizován týmem "Selber Jungbrunnen" - skupinou angažovaných osob, která chtěla v Selbu něco uspořádat pro mladé lidi. Po širým nebem tedy nejdřív vystoupila skupina "Silverslide" z Hofu, poté plzeňská kapela "Y?" a večer zakončila slavná selbská kapela "La Confianza". Skoro 300 účastníků festivalu se nenechalo odradit zimou a přes nízké teploty si na dekách v parku užívali atmosféru festivalu a vystoupení jednotlivých kapel. A samozřejmě došlo i na tančení. K festivalové náladě přispělo i stylové osvětlení celého parku, které se postaralo o úžasnou atmosféru. O zábavu bylo tedy až do půlnoci postaráno.  

Fotky z akce:  http://www.frankenpost.de/lokal/fichtelgebirge/selb/Neues-Festival-ueberschreitet-Grenzen;art2457,3544735


Projekt spolufinancuje Evropská unie v rámci Operačních programů přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko. Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do Vaší budoucnosti.

Tandem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Cíl 3 Evropská Unie   Oberfranken Stiftung Bezirks Jugendring Oberfranken