Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním.

Jazzové setkání v Plzni

Ve dnech 14. - 16. 11. 2014 se v Plzni v rámci projektu KULTURJAM uskutečnilo jazzové setkání české kapely Trio Kix a německé skupiny One Time Pad. Po ubytování kapely One Time Pad v Plzni se obě kapely sešly, aby se navzájem více poznaly a poznaly i noční život ve městě. Sobotní dopoledne využila skupina One Time Pad k procházce ve městě.

Odpoledne všechny čekala prohlídka pivovaru Pilsner Urquell. Po prohlídce zbývalo dost času na kávu v místním mrakodrapu a hudebníci tak měli možnost si prohlídnout Plzeň z výšky při západu slunce. Následovala večeře v jedné z místních restaurací. Než se připravilo jídlo, obě kapely měly možnost se seznámit s jazykovou animací. Jazykolamy a čtení textu v druhém jazyce se postaraly o skvělou zábavu u stolu. Po večeři se všichni přesunuli do čajovny U pekla, kde se konalo jazzové vystoupení obou kapel. V malé čajovně se sešlo zhruba 30 lidí, aby si poslechli samostatná vystoupení kapel, ale i společné písně a jam. Zpěvačka kapely One Time Pad, Marie, okouzlila všechny svým úžasným hlasem.

V neděli dopoledne se hudebníci z One Time Pad dozvěděli ještě něco o Plzni při interaktivní prohlídce města „Zažij Plzeň“. Nezapomněli si ani něco přát u Andělíčka na místní katedrále.

Další společné vystoupení obou kapel je naplánováno na pátek 19. 12., kdy se v Plzni uskuteční vánoční večírek projektu KULTURJAM a celého Tandemu. O skvělou hudbu i zábavu je tak postaráno.

/domains/kulturjam.eu/upload/files/Jazzbegegnung%20Pilsen%20cz.docx


Projekt spolufinancuje Evropská unie v rámci Operačních programů přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko. Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do Vaší budoucnosti.

Tandem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Cíl 3 Evropská Unie   Oberfranken Stiftung Bezirks Jugendring Oberfranken