Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním.

Krajská krojová slavnost

.

Tradiční a nefalšované obyčeje, pestrobarevný průvod a dobrá nálada, tak by se dala krátce shrnout krajská krojová slavnost, která se konala v neděli, 22. června 2014 v německém městečku Helmbrechts.

Letos se hostitelem každoroční krojové slavnosti stal helmbrechtský spolek. Na této slavnosti se sešli vyznavači krojů ze všech části Horních Franků, Durynska, Saska, Dolních Franků a také z Čech. Všichni se zapojili do pestrého programu, který se konal v postavených stanech ve staré tkalcovně. Společně utvořili pestrobarevný průvod, kde bylo k vidění typické obleční ze všech regionů.

Díky podpoře projektu KULTURJAM se krajské krojové slavnosti mohli zúčastnit členové folklorního souboru Marjánek z Mariánských Lázní. Mladí tanečníci a zpěváci poznali ve městě Helmbrechts mnoho nových souborů a měli možnost navázat nové kontakty s místními mladými skupinami. V září se bude konat v Mariánských Lázních mezinárodní folkórní festival „Mariánskolázeňský podzim“, na který zástupci souboru Marjánek pozvali Vlastencký a krojový soubor z Pegnitz. Členové obou souborů sdílejí zájem se blíže poznat a zorganizovat společné setkání.

Fotky najdete hier.


Projekt spolufinancuje Evropská unie v rámci Operačních programů přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko. Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do Vaší budoucnosti.

Tandem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Cíl 3 Evropská Unie   Oberfranken Stiftung Bezirks Jugendring Oberfranken