Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním.

Česko-německý BIGBAND již potřetí

Ve dnech 1. - 4. května se v Manském dvoře u Mariánských Lázní opět setkali čeští a němečtí hudebníci na společném soustředění. Jednalo se o žáky ZUŠ F.Chopina, Musikschule Tirschenreuth a Otto Hahn Gymnasium Marktredwitz. V uvedeném čase hudebníci pracovali na skladbách, které pak zazněly na společném koncertu v neděli 4. května na kolonádě. Kromě uvedených hudebníků se na nedělním vystoupení podíleli také někteří členové pražské kapely „Concrete Ostrich“, která na kolonádě vystoupila v sobotu. Celý koncert připravil a na soustředění se žáky pracoval Václav Eichler, učitel, který působí jak v Čechách, tak také v Německu. Celá akce proběhla úspěšně a mladí hudebníci ji absolvovali s nadšením Zatěžkávací zkouškou bylo chladné počasí, které se aspoň v neděli umoudřilo a koncert na kolonádě měl úspěch. Celý projekt finančně podpořilo Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem v rámci projektu „Kulturjam“.

Fotky z kolonády najdete na našem facebooku.


Projekt spolufinancuje Evropská unie v rámci Operačních programů přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko. Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do Vaší budoucnosti.

Tandem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Cíl 3 Evropská Unie   Oberfranken Stiftung Bezirks Jugendring Oberfranken