Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním.

Benefiční koncert v Hofu

V rámci projektu Kulturjam se ve dnech 24. a 25. 10. 2014 uskutečnilo setkání dvou hudebních kapel ve městě Hof - německé kapely Desission a české kapely Tribal Theory. Rocková kapela z Hofu, Desission, pořádala ve zdejším kulturním centru Rockwerk již podruhé benefiční koncert „Gemeinsam für krebskranke Kinder“, jehož výtěžek půjde na pomoc dětem, které onemocněly rakovinou. Kromě zmíněných dvou kapel na koncertu vystoupily ještě kapely Exil a Staatspunkrott. Jako první zahráli kluci z Tribal Theory, kteří sklidili velký úspěch nejen u přítomných návštěvníků, ale zaslechli slova chvály i od ostatních kapel. Kapela Desission vystupovala jako předposlední a bylo znát, že se jedná o místní kapelu, jelikož spousta fanoušku zpívala společně s kapelou.

V sobotu dopoledne si obě skupiny prohlédly společně významnou turistickou atrakci Hofu, a sice Fernweh Park. V přilehlé restauraci pak kluci nad kávou domlouvali společné vystoupení v Čechách, které se snad uskuteční co nejdříve.

Během obou dní měli obě skupiny možnost seznámit se s odlišnostmi v obou zemích, např. jak funguje v praxi Zákon na ochranu mladistvých v Německu, tolerance / netolerance alkoholu za volantem apod. Nechyběla ani snaha na obou stranách naučit se pár slov v druhém jazyce, což se samozřejmě občas neobešlo bez nějakého toho přeřeku – aneb jak lehce se  stane z německého „Prost“ český „strup“.

Fotky najdete na našem facebooku.


Projekt spolufinancuje Evropská unie v rámci Operačních programů přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Bavorsko. Evropský fond pro regionální rozvoj: Investice do Vaší budoucnosti.

Tandem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Cíl 3 Evropská Unie   Oberfranken Stiftung Bezirks Jugendring Oberfranken